20. 12. 2014

Losing it - Cora Carmack

23494121
Cora Carmack je mladá autorka, píšící pro své vrstevníky, za celou dobu již vystřídala spoustu zaměstnání, avšak psaní je to, co si doopravdy užívá. Napsala již několik knížek, avšak právě s Loosing it začínala. Pokud vám ale vyhovuje více nadpřirozena, právě ji vyšla paranormální romantika o Můze jménem Inspire. (Taktéž vhodná pro sběratele krásných obálek! <3 https://d.gr-assets.com/books/1411692376l/22824819.jpg)

GoodreadsShakespeare, kočka a už zase zakázaná láska?!


   Se začátkem se spisovatelka moc nepárá - V jednu noc Bliss, hlavní hrdinka této knihy, potká onoho dokonalého Garricka, který jako by byl vše, po čem touží - chytrý, vtipný, všímavý a ještě tomu dobře vyhlížející. Proto není divu, že se s ním málem vyspí, problém nastává v momentě, kdy druhý den zjistí, že po včerejším trošku trapném zakončení, vejde Garrick do třídy jako její nový profesor. I když mezi nimi vlastně nic nebylo, tak chemie zůstala, ale oba ví, že tohle by nedopadlo dobře, ale všichni víme, jak těžké je někdy zapomenout...


Konečné hodnocení

   Děj byl celkem jednoduchý, občas předvidatelný, ale to mi vůbec nevadilo, protože u takových knížek jsem už zvyklá, že většinou skončí stejně. Autorka nic zbytečně nekomplikovala, rovnou nás posadila před věc, tak jak je, nebádala nad tím, co bylo před stránkou číslo jedna ani, co bude následovat po stránce číslo 248. Vsadila na téma, které už je milionkrát zpracované, ale přenesla do něj něco přívětivého, úsměvného a svého. Bylo ji řečeno, ať napíše knihu, kterou by si sama chtěla přečíst a to taky udělala. Vložila do ní kus svého srdce, svých zkušeností, ale i fantazie.

   Jediná věc, která mi přišla, že knížku malinko snižuje, byla Blissina posedlost tím, že je panna, naštěstí to řešila jen na začátku, protože to byla zásadní věc pro uvedení do děje, ale myslím si, že někdo, kdo je na vysoké škole, by se měl nad tyto "problémy" trochu více povznést a brát je s nadhledem a ne vyjít z bytu s tím, že dnes je ten den, kdy o to přijdu. (To už samozřejmě krapet přeháním.). Jinak se Bliss řadí mezi to málo hrdinek, které mi v průběhu knížky nijak nevadily a chápala jsem jejich rozhodnutí. Většinou si neřekla něco ve stylu, že to tak bude, protože tráva je zelená a to o proti poslední knize, kterou jsem četla, byla vítaná změna.

"Stáli jsme tam, on kýval hlavou, já mrkala a ani jeden z nás neříkal to, co bylo doopravdy třeba říct."

   Taky se nemusíte obávat nějakých předlouhých, zbytečně natažených scén, protože jakmile jste tedy seznámení s oběma hlavními hrdiny, tak málem nestíháte otáčet stránky, jak se děj posouvá kupředu. Co i náročnější čtenář může na této romanťárně ocenit, že autorka zavádí hrdiny do neobvyklých situací, se kterými jsem se já v knihách ještě nesetkala, a když už jsme u toho, tak ani v normálním životě. Dosti ji k tomu pomohlo prostředí, do kterého děj zasadila, přece jen herecká škola má něco do sebe a taky další důvod, proč se mi kniha, tak zalíbila.

   Loosing it bylo velice milé počtení, ideální na sychravé dny, abyste se zachumlali do deky, uvařili čaj a jen se nechali unášet příběhem Bliss a Garricka. Nevím jak vy, ale já v těchto dlouhých zimních večerech mám nejraději knížky, ve kterých nehrozí žádné nečekané zvraty, a i přesto mě překvapí právě tak, jak to udělalo Loosing it. Takže pokud ještě stále váháte, jestli byste měli
po této New adult knize sáhnout, tak já Vám říkám, že ano a snad vás zaujme stejně jako mě.


Moc děkuji nakladatelství Jota za poskytnutí recenzní kopie! 


Mějte se krásně,
Vaše
KejBí!

10 komentářů:

 1. Docela jsi mě na knížku naladila. Příjde mi to ovšem podobné jako v seriálu Prolhané krásky, kdy Aria taky někoho pozná a druhý den ve škole zjistí, že to je její učitel na angličtinu.
  Pokud budu mít možnost nebudu váhat si ji přečíst! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ale zas tohle téma je zpracovaní už milionkrát, ale nějak jsem si na to ani nevzpomněla při čtení :) Pokud budeš mít chvilku, tak neváhej :)

   Vymazat
 2. Táák recenzia ma dosť navnadila. Asi po knihe čo najskôr siahnem ! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělá recenze! Teď ještě více netrpělivě čekám, až mi dorazí vytoužený balíček s Losing It! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Super recenze :) Losing It jsem četla a moooc se mi to líbilo, je fajn najít někoho, kdo sdílí můj názor :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) To jo :) já mám takové knížky prostě ráda :) Kdyžtak si určitě přečti i Easy?, taky od Joty moc povedená knížka :)

   Vymazat
 5. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4 miliony obchodníků a investorů ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovědětVymazat
 6. eToro is the most recommended forex trading platform for beginning and advanced traders.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...