18. 1. 2015

Tajná soutěž - Výherní příspěvky a zhodnocení!

   Výhry byly doručeny a už jsem obdržela reakce výherců na své nové knižní přírůstky, společně s nimi se s vámi podělím i o jejich příspěvky, kterými si svou výhru zasloužili. Tak co myslíte, vybrala jsem dobře?
   Nebudu vám tady vypisovat systém, podle kterého jsem vybírala, jaké knížky výherci dostanou, ale alespoň zkráceně. Každá mi poslala seznam knih, které mohly vyhrát seřazené podle zájmu o ně od nejvíce po nejméně a já se poté snažila knihy seskupit tak, aby každá dostala knížky, které má na svém seznamu nejvýše položené, bohužel ne vždy se to tak dalo udělat, ale i tak věřím, že se jim knížky budou líbit a přečtou si je. A nyní se rovnou vrhneme na samotné vyhlašování a odhalení cen.


Focení - Padající
   Ve fotkách bylo pro mě rozhodnutí nejtěžší, až jsem nakonec nakonec musela udělat ústupek, a místo jednoho vylosování jsem vybrala fotky dvě, doufám, že mi to odpustíte, ale já byla odjakživa nerozhodná...

   První výherkyní se tedy stává Mary se svou fotkou, kterou vidíte výše, k ní ještě patří její popisek:


"Jsme bytosti bez křídel a i když máme někdy pocit, že můžeme díky nějaké výjimečné zkušenosti vzlétnout, nakonec jednou stejně dopadneme na zem. Vždycky je něco, co nás později stáhne dolů, a my padáme."


Výhra: 

Knížka č.1 - Jen Jeden Den
♥ Cestování Evropou
♥ Kniha o hledání sebe sama
♥ Nečekaný konec

Knížka č. 3 - Cena nevinnosti

♥ Hlavní protagonista je kluk
♥ Austrálie
♥ Mysteriózní Thriller

Knížka č. 2 - Moře trollů

♥ Kouzelná cesta za štěstím a dobrodružstvím
♥ Dětská kniha pro dospělé
♥ 1. díl fantasy série

Reakce:

"Báječný balíček obsahující mou srdcovou záležitost si ke mně našel cestu už včera ráno. Dobývání se do balíčku byla už sama o sobě věc, která mi zrychlila krevní oběh. Ale ano, ten pohled po odstranění pečlivě zabalené výhry stál za to. Slova mi nikdy nestačila, abych pomocí nich vyjádřila obrovské díky a radost, která mě zrovna včera přepadla, když se jenom ozval domovní zvonek. Čelist mi nejníže spadla, když jsem zjistila, co je ta prostřední kniha zač. Ta mi doslova vzala dech, protože jsem ji pod možnou výhrou netipovala, jakože jsem neměla ani ponětí, že se skrývá za nějakým otazníkem. Další ceny včetně záložky jsou taky naprosto skvostné,  Děkuju ještě jednou tobě i Wayll!" Druhou výherkyní se stala Kačka, která ke své fotce píše tohle:

"Kniha má představovat můj život a jednotlivé části prostě padají, stejně jako na nás padají různé starosti,nálady a zážitky.
A tak si skládám svoji knihu, svůj život.
A co se stane, když je necháme spadnout až na zem? Budeme smutní, promarníme šanci..."

Výhra:
Knížka č. 7 - Na hraně zapomnění
 Cestování
♥ Nový začátek
♥ Romantická new Adult

Knížka č. 8 - Dny krve a hvězdného třpytu
Prostředí (nejen) Tajemné Prahy
Andělé
Young Adult romantika

Reakce:
"Když jsem si měla vybírat pořadí knih jak se mi líbily nejvíc byla jsem docela.. No nesvá. Vůbec jsem nevěděla, kterou bych si měla vybrat, zkrátka bych si nejraději přečetla všechny. Musím přiznat, že obálka knihy „Na hraně zapomnění“ se mi líbí o něco víc, ale i druhá je pěkná, možná by se dalo říct „zdobnější“, podle mě to je ta knížka, kterou bych si obyčejně nepůjčila, tak uvidím, třeba mě překvapí. Moc děkuji KejBí za to, že mě vybrala. Že se jí můj nápad líbil. Ani nevíte jakou jsem měla a mám radost! " více na Kačenčiném blogu tady


Psaní - Labyrint
Naneštěstí pro mě, rozhodování se, který příspěvek by měl vyhrát v druhé kategorii nebylo o moc snadnější, ale nakonec po té, co jsem všechno přečetla alespoň osmkrát, jsem se rozhodla pro Marielliny Drabble, které mě nejvíce oslovily a obdivuji, že je byla schopná napsat.

Příspěvek:
Zdálo se to nekonečné. Srdce mu zběsile tlouklo a mozek poskakoval v lebce, zmožen a unaven celým tím nesmyslným bytím. Nechápal, proč musí, a přeci ho neznámá síla nutila, aby běžel dál. Aby znovu zvolil špatnou uličku a musel se vracet, popadal dech a zakopával o vlastní nohy. Děsil se toho, že nalezne konec, ale i tak k němu hladově hledal jako žíznivý muž v opuštěné poušti. Instinkt byl neúprosný a on se proklínal. Pro ty zvířecí pudy, pro tu touhu po životě a buňkách, co bez ustání nasávaly vzduch. Pro to všechno, co ho dovedlo sem. Do prokletého labyrintu. 

„Ale no tak, neboj se, chlapečku můj,“ zakrákala čarodějnice a vrhla se po něm. A on běžel, nedíval se na cestu a v uších mu zněl její smích. Než se nadál, ze tří stran byl oklopen vysokými stromy, jež k němu nakláněly své větve, jako kdyby ho lákaly nahoru, tak pojď chlapečku můj, na krčku lano mít budeš a ve větru se houpat budeš. 
Nejprve si to neuvědomil. Jen vyčerpaně běžel, modlil se k bohům, k svatým, k mučitelům, jimž kdysi také smrt dýchala na záda. Ale nikdo se neozval. Nikdo se nikdy neozval. A tak zůstal sám sobě, opuštěn. 

Uklidni se, uklidni se, říkal si sám sobě. Marně. Protože je tu něco, co vás nutí ke střehu, k pohybu, k neustálému strach a paranoie. Téměř proto nacházel i jméno, ale bál se vyslovit. Vše přijde, když to pojmenujete. Dokud neznáte, nemusíte se bát. Konejšil se tou myšlenkou, jako je malé dítě konejšeno hračkou. A běžel. Bez cíle a směru, protože celý svět se obrátil. Slunce vyšlo na západě, když se znovu zastavil a rozhlížel se okolo sebe, obklopen ze všech stran listovým a dřevem, které se mu snad posmívala. Konec přišel tvůj, však taky přijdeš k nám do korun. 

Havrani krákali, když se dívka procházela lesem. Uctivě zaklepala na chaloupku a usmála se na starou paní, za kterou vstoupila dovnitř. Usazena na židli vedle pece, z níž se linula podivná, nasládlá vůně. 
„Můj bratr nedorazil?“ zeptala se.
„Šel ještě ven do lesa, proběhnout se,“ usmála se stařena a přistoupila k ní s koláčkem. „Na, dej si. Však on se za chvíli objeví.“ 

Dívka se usmála, zády k oknu, jímž bylo možné spatřit les. Krásný, živý a světlý, obklopen ptáky a zvěří, co před okamžikem přiběhla. A uprostřed hloučku stromů, na nejvyšším z dubů, se bezmocně houpala drobná lidská postava.


Výhra:
Knížka č. 4 - Ledový drak
♥ Od autora slavné fantasy série
♥ Pohádková chuťovka
♥ Rozšířená verze původně krátké povídky

Knížka č.5 - Napůl zlý
Černo-červená obálka
Půl a půl
Magie

Knížka č.9 - Ma Vie 
♥ Umělec
♥ Autobiografie
♥ Žid

Rekace:
"Přiznávám, že jsem netušila, jaké knihy mi přijdou, a pak prostě... překvapení! První knížkou je Napůl zlý - Half Bad. Musím říci, že vypadá vážně dobře - a anotace zní skvěla, tak jsem zvědavá na samotný příběh. Když jsem uviděla druhou knížku, byla jsem nadšená. Kdo tušil, že pod "autorem slavné fantasy série" se skrývá právě George Martin. Poslední je Můj život. Autobiografie Marca Chagalla. Přiznávám, že nikdy jsem nijak nebyla fanouškem biografií ani autobiografií, a tak se do ní nejspíše pustím až za nějaký čas." - více na jejím blogu tady


Bonusová Výhra 

Tuto cenu jsem se rozhodla dát poté, co jsem do soutěže dostala ještě jednu knihu. Řekla jsem si, že ji dám tomu, kdo mě zaujme, ale nedostane se na něj řada v předešlých kategoriích. Nakonec si ji zasloužila Derpette, která se soutěže účastnila u Wayll, ta mi její povídku poslala, protože se nemohla rozhodnout, koho odměnit a mě právě povídka o Lejzoprasatech naprosto pobavila a já nemohla jinak, než ji věnovat poslední výhru, no uznejte sami.

Příspěvek:
„Lethosi, chci se stěhovat,“ prohlásila jednoho dne Kythra po tom, co jim lejzrovepři zase sežrali úrodu zpívajících brambor. Jenže kam? Země je přelidněná (a přeplněná lejzrovepři), na Venuši vedro, na Marsu zase moc zima… a parcely na okolních planetkách jsou předražené. Oba si s tím lámali hlavu tak dlouho, až přišli o další tři úrody zpívajících brambor. Když se Lethos procházel poslední spouští na poli (a nadával na svoji panovačnou ženu a že vždycky musí být po jejím), našel plechovou truhličku. Nikde nenašel čtečku otisků prstů (a kdo ví, na čí otisky by se krabička otevřela) ani hlasové ovládání, takže do truhly prostě a jednoduše střelil blasterem a bylo po problému. Uvnitř našel něco, o čem nedávno dávali dokument v holovizi. „Kythro, na poli jsem našel truhlu a v ní tu… hnihu!“ –„Jakou hnihu, ty pako?“ –„No jak o tom dávali dokument.“ –„Myslíš knihu? Co by tu dělala kniha prosím tebe?“ Ale opravdu, byla to kniha. Naštěstí i po všech těch generacích Lethos s Kythrou dokázali přečíst písmo (i když ho ještě nikdy nečetli z papíru, vždycky jenom v holovizi) a mohli si tak přečíst název knihy: Vzdušné zámky. Kythru čtení úplně pohltilo. Zaprvé díky tomu byla zajímavá před kamarádkami, protože kdo dneska má doma knihu (natožpak aby ji četl) a zadruhé ji čtení o vzdušných zámcích dočista okouzlilo. Prý si je stavěli lidé kdysi dávno a dokázali tím strávit třeba celý život. Vždycky, když se jim nedařilo tak, jak by si přáli, stavěli vzdušné zámky. A to bylo přesně něco pro Kythru! Ve vzduchu si na ně lejzrovepři jen tak nepřijdou, vyřeší se tím problém s nedostatkem místa na Zemi a hlavně, kdo bydlí ve vzdušném zámku, že jo. Všechny kamarádky jí budou závidět! V knize se sice nedočetla nic o architektuře a technice stavby, ale i přesto si zavolala Lethose: „Lethosi, okamžitě zaleť do stavebnin a nakup několik palet kyslíkových cihel, postavíme si vzdušnej zámek.“ A poslušný Lethos šel, i když se nic jako kyslíkové cihly neprodává. Hlavně, že se na chvíli zbaví otravné Kythry. Jak to s nimi nakonec dopadlo? Kdo ví… možná žili (ne)šťastně až do smrti, možná se dočkali technologie pro výrobu kyslíkových cihel a možná je lejzrovepři rok co rok i nadále připravují o úrodu.

Výhra:
Knížka č. 6 - Metal Gear Solid
♥ Hlavní hrdina se jmenuje Snake
♥ Špionážní
♥ Napsána podle videohry

Reakce: 
"Vtipné je, že já se účastnila jenom té části soutěže u Wayll, protože jsem trubka zapomnětlivá. Když mi pak tedy přišel mail od KejBí že jsem vyhrála u ní, bylo to trochu překvapení :) Stejně jako výhra samotná. Dokud jsem totiž nerozbalila obálku, nevěděla jsem, co mě čeká. MGS jsem nikdy nehrála, je to mimo moje obvyklé herní spektrum, ale anotace vypadá fajn. Hrozící konec světa mi teď před zkouškovým vůbec nepřipadá jako špatný nápad." - více na jejím blogu tady

Nakonec bych chtěla poděkovat všem nakladatelstvím, které knížky do soutěže darovali a to nakladatelství Yoli, Knižní Klub, Triton a Metafora.

3 komentáře:

 1. Páni, všechny výherní příspěvky jsou fakt nádherné! :) Hlavně ta povídka od Marielly mě vážně dostala, ten konec je výborný. Má to takovou krásnou ponurou atmosféru... Docela mě pobavilo, že právě Mariella i Derpette byly obě v mojí hlavní trojce, mezi kterou jsem se nemohla rozhodnout. Nakonec jsem se rozhodla pro Janďu, ale v podstatě byli z mé trojky odměněni všichni :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jsi neviděla i ty ostatní, to vybírání bylo fakt peklo :D Taky se mi ten konec líbil :D ...no prostě se skvěle doplňujeme ;) :D

   Smazat
 2. Hodně mě dostala povídka od Marielly... Je to vážně krásně napsané! Vůbec se nedivím, že jsi se rozhodla dát jednu z výher jí! :)
  Ještě jednou moc děkuji<33
  A klobouk dolů za tvoji trpělivost s vybíráním a za výborný nápad.. :) <3

  OdpovědětSmazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...