25. 6. 2015

Helen Fieldingová - Bridget Jonesová: Láskou šílená /Audiokniha

Helen Fieldingová pracuje jako scénáristka a spisovatelka, která cestuje mezi Londýnem a LA. Proslavila ji její kniha Deník Bridget Jonesové, jejíž 3. pokračování vyšlo po téměř sedmnácti letech s názvem Bridget Jonesová: Láskou šílená.


Vydalo nakladatelství XYZ, v roce 2014, 13 hodin 26 minut


Koloušci, vši a učitel tělocviku...
Bridget Jonesové už dávno není třicet a svým svérázným způsobem řeší problémy padesátileté ženy – vešmi počínaje, mladými koloušky konče. I tentokrát řeší své problémy s váhou, která se jí vymkla z kontroly, ale postaví se jí čelem a rychle s ní zatočí. Veselé pasáže s dětmi střídají velice smutné a dojemné okamžiky o jejím manželovi Markovi, od kterých se odvíjela většina nesnází, se kterými se Bridget zamotala. Svépomoci nachází řešení často komických situací, do kterých je schopná se zamotat jen ona.
Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…
Celou audioknihou vás provází tak dobře známý hlas Martiny Hudečkové, která se zhostila načtení bravurně. Zajisté to je nejen tím, že nadabovala filmovou představitelku Bridget, ale i jejími narátorskými schopnostmi, které vás vtáhnout do příběhu a už od samotného začátku budete mít pocit, že to vám jen kamarádka vypráví své životní trable. S Bridgetiiným hlasem je tak dobře obeznámená, že každou její emoci dokonale rozpoznáte. Osobně jsem se hůře orientovala v čase a v ostatních postavách, přisuzuji to tomu, že nejsem na audioknihy zvyklá a nevěděla jsem co od ní čekat.

Nesmím ani opomenout hudební doprovod, který krásně podtrhl náladu knihy, opět mi trvalo než mě přestal překvapovat, ale již po hodině poslouchání jsem to brala jako součást každodenního dojíždění do školy nebo vysávání. I přesto, že jsem měla obavy celkové zpracování audioknihy mi přijde skvělé, po jejím doposlouchání mi tento doprovod chyběl, teď jsem jen zvědavá, jestli stejně dobře obstojí i další takto zpracované knihy.

Musím říct, že už je to nějaký ten pátek, kdy jsem se s Bridget setkala naposledy - snad před dvěma lety, kdy jsem v televizi stihla film. Proto se mi spousta věcí z hlavy už vykouřila, avšak stále jsem neztrácela pocit, že se jen vracím ke své staré známé a doháníme ty roky, co jsme se neviděly. Příjemným a vtipným způsobem jsem si procházela den za dnem v životě matky, scénáristky, ale především ženy. Sledovala jsem její nesnáze s nově objeveným twittrem, které mi vykouzlovaly úsměv na tváři častěji, než bych chtěla. Přece jen, když člověk jde po ulici a začne se zničeho nic hihňat, tak se mu dostane několika kradmých podivných pohledů.


Mé nadšení ze své první audioknihy jste snad už pochytili, a proto mi nezbývá nic jiného, než vám ji doporučit. Čeká vás více než 13 hodin skvělého příběhu tolik známé hrdinky, která se sice na svůj věk chová trochu nevyspěle, ale o to lépe jsem si s ní rozuměla. Takže si jen nasaďte sluchátka, mějte po ruce něco dobrého na zub a přeji příjemný poslech.


Audioknihu si můžete zakoupit na e-shopu Audioteka.cz4 komentáře:

 1. Vypadá to skvěle! :) Upřímně jsem Bridget nečetla, ani neposlouchala, zatím jsem jen viděla filmy, ale samozřejmě se postupně chystám celou sérii přelouskat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to takové jednoduché čtení/ poslouchání :) Myslím, že ideální na prázdninové dny :)

   Vymazat
 2. ahoj KejBí. Tvoji recenzi jsme se svolením Audiotéky.cz publikovali na Facebooku na stránkách komunity "Recenze knih a audioknih". Máš-li zájem, můžeš tam svoje recenze umisťovat pravidelně a my je budeme sdílet na Timeline stránek. Děkujeme !!! Správce stránek Honza Šik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je super, až zase něco napíšu, tak dám vědět :)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...