1. 3. 2015

Únor/Březen

Únor byl pro mě, doufám, že zasloužený, odpočinek. Po lednu, který se nesl ve znamení učení a dodělávání školních restů, jsem konečně získala i nějaký ten čas na čtení. I když jsem přečetla jen 3 knížky, tak jsem si je všechny vychutnávala a užívala si pocit, že když budu chtít, tak si můžu lehnout a začíst se do nějakého skvělého příběhu. Největší změnou, kterou můžete na blogu pozorovat, je design. Po strašně moc dlouhé době, jsem si nakonec vybrala šablonu, která se mi moc líbí. Je jednoduchá, ve světlých barvách a mé nové logo v něm pěkně vyniká, teda alespoň v to doufám, co na něj říkáte vy?

Další velká novina je, že jsem se stala součástí redakce časopisu Kulturní losos, na jehož prvním čísle právě pracujeme. Přihlásila jsem se jako externí redaktor, protože všichni moc dobře víme, jak to mám s psaním článků. Zatím je to takové „nenáročné“, ale věřím, že čím více čísel budeme mít, tím víc povinností na každého přistane.

Také jsem si nechala čas na vymýšlení článků na blog, které se k vám v nejbližších dnech dostanou. Například několik tagů, které jsem si přeložila, protože po již zmiňované změně designu a menu, jsem si je všechny smazala. Když už jsem u toho, tak nemůžu ani opomenout připravovanou mapu blogu, právě o tom, jak se vyznat v novém menu. (Popravdě řečeno v tom starém jsem se ztrácela i já.) Také bych chtěla dopsat několik recenzí a Ohlédnutí za knihou, které mě baví dělat, avšak chci, aby to u každé knížky bylo jiné a nevypadalo vše stejně. (Pokud nevíte, oč kráčí: https://www.youtube.com/watch?v=nJDRetNV_Q4)

Již nyní se můžete podívat na aktualizovaný článek se čtecími výzvami tady – myslím, že pokračuju docela dobře, ať si goodreads se svým „2 books behind shedule“  říká, co chce.  Začínám si to škrtání políček docela užívat, tedy hlavně vymýšlení knížek, které přečtu k danému „tématu“.
A teď už k tomu, kvůli čeho jsem tento příspěvek začala psát, a to o knížkách, které jsem přečetla za únor a chystám se číst v březnu.  Mezi tři vyvolené v únoru přečtené se dostaly Zmrzlinové sedmé nebe, Glimmerglass a Will Grayson. Všechny tři mi sedly a já je milovala, ačkoliv jsou každá jiná. Zmrzlina je oddechová knížka o lásce nejen mezi mužem a ženou, ale i mezi sestrami. Glimmerglass je zase Anglická Young Adult knížka o vílách a Will Grayson z pera Johna Greena a Davida Levithana se zabývá spoustou méně či více hlubokých myšlenek z života dvou teenagerů.

V březnu mám v plánu více knih, avšak kdo ví, jak to se mnou ještě dopadne, a jestli na mě v knihovně nevykouknou nějaké další, které prostě „musím“ mít (Pokaždé si všechny beru s pocitem, že kdybych je tam nechala, tak mi utečou).  Určitě nestihnu všechny, ale z těchto budu vybírat: romantika Bez Naděje, jí podobná Překroč svůj stín, zcela opačného soudku Zvláštní smutek citrónového koláče, trochu strašidelná Vidím to, co vrah, francouzská Na první pohled a skvěle hodnocené Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender. Na poličce na mě ovšem ještě čeká Esej o tragédi a Potrhaná křídla.

Ještě, že budu mít prázdniny, to bych mohla dohnat i svou Goodreads challenge, ale pro jistotu jsem si koupila 101 Mandalů pro krásný den, co kdybych se nudila. Tímto se dostávám k další snad už poslední věcí, kterou chystám a to články s obrázky z této knihy.

Napište mi do komentářů, jestli jste nějakou výše zmíněnou knihu četli, či doporučili mi nějakou další, protože knížek přeci není nikdy dost! 

Mějte se krásně,
Vaše
KejBí! 

11 komentářů:

 1. Pěkné knížky. :) Já si popravdě moc neplánuji, co budu číst, sice mám něco z knihovny doma, ale ve výsledku mi to vyplývá spíše nějak spontánně, když zahodím celý seznam a vrhnu se na něco ze čtečky. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já taky tak mívám, tohle jsou jen knížky, které si chci co nejdříve přečíst :) Ke čtečce jsem se už dlouho nedostala, ale čeká tam na mě pěkných pár kousků, tak se po nich taky budu muset podívat :)

   Smazat
 2. Zmrzlinové sedmé nebe jsem četla také a hodně se mi tato kniha líbila. Esej o tragédii jsem četla také a jsem zvědavá co na tuto knihu řekneš ty, protože mě se hodně líbila máš se na co těšit. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si piš, že se těším :) Uvidím, kdy se k ni dostanu :)

   Smazat
 3. Will Grayson, Will Grayson bych si také ráda přečetla :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc se mi líbil, bohužel konec mě malinko zklamal, ale třeba jsem to tak měla jen já :)

   Smazat
 4. taky jsem ted cetla min nez obvykle, ale ten odpocinek si prece zaslouzime vid :) jinak na brezen mas super plany, snad vsechny z tech knizek schvaluju, takze sup na ne :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem dneska začala ;) Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží :)

   Smazat
 5. Moc pěkný článek, mám ráda tyhle vykecávačky nejen o knížkách, ale prostě celková shrnutí :) Doufám, že co nejdřív přečteš Esej o tragédii – pořád nevím, jestli se do ní pustit, tak asi počkám, co mi o ní řekneš :D
  A máš tu moc krásné fotky! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) asi je začnu dělat pravidelně :D baví mě je psát ;) tak jo, dneska začínám :)

   Smazat
 6. Pěkný článek ! :) Nejsi sama, také jsem knihy teď malinko zanedbávala.
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...